Ons forum is al ruim 20 jaar in gebruik en een rijk archief. Voor robot bouwers is het een plek om updates en foto’s te delen van hun projecten. Voor een snelle reactie op je vragen zijn wij het meest actief op facebook en discord.
Ik heb straks de Hawker Odyssy PC680 accu's en wil daar drie niet al te dure snelladers voor kopen. Het zou mooi zijn als een lader een accu in ongeveer een uur weer 'rijklaar' kan hebben en als het een lader is die een soort van beveiliging heeft tegen overladen of dan overschakelt op druppelladen. Ik weet er gewoon even te weinig van.... Wellicht heeft conrad iets, dat vind ik altijd wel een makkelijke partij om spullen bij te bestellen.
Hieronder zijn de specificaties van de accu's te vinden:
Ik heb nog een 10A voeding die je perfect kan gebruiken om de accu's vol te duwen. Enig nadeel is wel dat je regelmatig zal moeten nameten, want het is een stabiele voeding, geen lader.
Je moet de accu's dan wel in serie laden , op 36V
Ook, en da's waarschijnlijk de optie die je uiteindelijk wel wil, is de monsterlader van Leo, die nu in gebruik is om Hannibal te laden. Die is effectief 3*12V -tig ampere.
maar in antwoord op mijn vraag als ik zelf drie laders wil aanschaffen (ook voor evenementen en dergelijke in de toekomst), wat is dan een goede optie? Of zou de lader van leo daarvoor in aanmerking komen? In dat geval kan ik op het wk zien of het wat voor mij is.
als je snelladers gebruik op loodaccu's.. is het dan slim om loodaccu's later op een rustige lader te her conditioneren? (laad-ontlaad cycli op 10%capaciteit bv)?
Niels Schotten
DRG Arena marshall & Judge
"Hard Work Often Pays Off After Time, but Laziness Always Pays Off Now."
Every once in a while you need to take your foot out of your mouth and up against your rear to kick our ass in to gear...
Je kan wat mij betreft na het EK zien of je deze wilt hebben ja of nee. Gezien het gewicht en de omvang word het voor mij minder interessant om met SLA te blijven rijden, ook al zijn het Hawkers. Dus ik ben nu meer naar Nimh aan het kijken, ook voor de nieuwe Splinter.
Als ik 1 a 2 keer met Hannibal heb gereden ben ik ongeveer een uur tot 2 max bezig met laden. De lader kijkt zelf wanneer hij van fast charge naar druppelen gaat.
Mvg,
Leo van Miert Team RCC website.
Gentlemen, no fighting please. This is, after all, a council of war.